MLADIFEST 2019

Ešte aj v tomto roku ponúkame všetkým jednu z "UPeCe" pútí do Medžugoria.


Srdečne vás pozývam na XVII. ročník tejto tradičnej, veľmi požehnanej a stále obľúbenej jedinečnej aktivity mladých.

Uprostred leta sa v termíne 29. júla - 7. augusta 2019 (spolu 10 dní!) vyberieme za hranice všedných dní načerpať nielen duchovnú silu, ale aj občerstviť telo a potešiť srdce ;) Duchovne nás bude tento rok opäť sprevádzať duchovný pastier, kňaz brat Peter V., kapucín, možnosť vytvoriť krásne rodinné spoločenstvo dostane až 48 záujemcov, do cieľa našej púte i späť nás odvezie klimatizovaný autobus od našich spriatelených dopravcov, a nielen svoje batôžky si budeme môcť počas nášho pobytu zložiť u našich pohostinných domácich v Medžugorí, Ivana a Ljubice, ktorí ponúkajú útulný domov ich rodiny za miesto nášho ubytovania.

Aj táto púť, ako každý rok, bude výnimočná, neopakovateľná, a predstavte si, že ešte lepšia, ako tá vlani - tak sa nechajme prekvapiť! ;)

Našu spoločnú púť začneme sv.omšou o 17:00 v kaplnke bratislavského UPeCe (ak nebude oznámené inak), a po nej, akonáhle naložíme všetky svoje starosti i radosti do autobusu, okolo 18:00 vyrazíme proti noci smerom na juh.

Nakoľko naším cieľom a zámerom je najmä duchovné obohatenie účasťou na Mladifeste, ku ktorému bude iste mnoho a mnoho príležitostí počas i mimo programu XXX. Medzinárodného modlitbového stretnutia mládeže v Medžugorí (1.-6.8.) na tému: "Nasleduj ma!" (Mk 10,21), väčšinu času sa budeme snažiť napĺňať práve tento náš cieľ. Nebudú chýbať ružence, korunky, ranné chvály či sýtenie sa Božím Slovom. Ale neobídeme ani ostatné, neduchovné a neliturgické aktivity, ktoré napomáhajú vytvoriť krásne spoločenstvo a rozvíjať medziľudské vzťahy, ako sa na pravú rodinu patrí. :)


Na svoje si prídu aj milovníci letných radovánok. Zastavíme sa na pár hodín cestou tam pri mori v blízkosti mariánskej svätyne Vepric (ak nám bude priať aj počasie), počas pobytu v Medžugorí si odskočíme na vodopády Kravice/Kočuša, ak ostane čas a chuť, zaujímavým spestrením býva možnosť objaviť (ne)známe zákutia domáceho regiónu (Mostar, prípadne Sarajevo).

 

Aj tento rok Mladifest skončí brieždením 6.8., na 9.deň našej "púte", no my budeme mať možnosť nechať dozrieť ovocie načerpaných milostí v Medjugorje ešte aj pár hodín po festivale. V podvečer opustíme náš dočasný domov a vydáme sa na nočnú jazdu smerom domov domov, aby sme na 10.deň, 7.8. v skorých ranných hodinách (najneskôr o 6:00-7:00), zakončili našu púť na Slovensku v bratislavskej Mlynskej doline. 

 

Verím, že takto zostavený a rokmi overený program nebude pre vás sklamaním, ale naopak, nečakaným obohatením.


Taktiež naliehavo prosím už teraz všetkých (budúcich) pútnikov o modlitby (postačí 3x Zdravas` denne), aby sa všetky potrebné prípravy, ako aj samotná naša spoločná púť, podarili k väčšej sláve Božej.

Pre viac odpovedí na svoje otázky pozrite aj sekciu Manuál pútnika. A nezabudnite sa čím skôr zaregistrovať!

Registrácia je spustená od 1.5.2019 na sviatok sv.Jozefa robotníka do 24.7. - sv. Charbela Makhlufa, resp. do naplnenia kapacity.

 

MOMENTÁLNE JE KAPACITA PÚTE NAPLNENÁ, REGISTRÁCIA (bez úhrady poplatku) JE OTVORENÁ IBA PRE NÁHRADNÍKOV - v prípade, že sa uvoľní miesto, budeme vás hneď kontaktovať, podľa poradia prihlásenia.

 

Pán Boh zaplať!

 

Tešíme sa na vás! :)Viac tu: https://medjumladifest.webnode.sk/pute/mladifest-2019/